0 0
0 My Wishlist

No products in the wishlist.

View Wishlist

33 ₹935,086.56 33
  • Home
  • Shop
  • Categories
    • Consumable items
    • Electronic items
    • Finished good parts / Aftermarket products
    • Inspection instruments
    • Machines
    • Maintenance items / Spares
      • Electrical spares
      • Mechanical spares
    • Paints & Chemicals
    • Raw material
      • Ferrous raw material
      • Non ferrous material
      • Plastic raw material
      • Rubber raw material
      • Other raw material
    • Scrap
    • Others
  • Surplus
    • Surplus Consumable items
    • Surplus Electronic items
    • Surplus Finished good parts / Aftermarket products
    • Surplus Inspection instruments
    • Surplus Machines
    • Surplus Maintenance items / Spares
      • Surplus Electrical spares
      • Surplus Mechanical spares
    • Surplus Paints & Chemicals
    • Surplus Raw material
      • Surplus Ferrous raw material
      • Surplus Non ferrous material
      • Surplus Plastic raw material
      • Surplus Rubber raw material
      • Surplus Other raw material
    • Surplus Others
  • About
  • Contact
  • Delivery Partner
Log in / Sign up
Request Product!
Find Exactly what you need! Shop now!
Amazing deals on Consumable Items Shop now!
Amazing deals on Electronic Items Shop now!
Amazing deals on Inspection Instruments Shop now!
Find Exactly what you need! Shop now!
Amazing deals on Consumable Items Shop now!
Amazing deals on Electronic Items Shop now!
Amazing deals on Inspection Instruments Shop now!
0 0
0 My Wishlist

No products in the wishlist.

View Wishlist

33 ₹935,086.56 33
Request Product!
Menu Categories
  • Home
  • Shop
  • Categories
    • Consumable items
    • Electronic items
    • Finished good parts / Aftermarket products
    • Inspection instruments
    • Machines
    • Maintenance items / Spares
      • Electrical spares
      • Mechanical spares
    • Paints & Chemicals
    • Raw material
      • Ferrous raw material
      • Non ferrous material
      • Plastic raw material
      • Rubber raw material
      • Other raw material
    • Scrap
    • Others
  • Surplus
    • Surplus Consumable items
    • Surplus Electronic items
    • Surplus Finished good parts / Aftermarket products
    • Surplus Inspection instruments
    • Surplus Machines
    • Surplus Maintenance items / Spares
      • Surplus Electrical spares
      • Surplus Mechanical spares
    • Surplus Paints & Chemicals
    • Surplus Raw material
      • Surplus Ferrous raw material
      • Surplus Non ferrous material
      • Surplus Plastic raw material
      • Surplus Rubber raw material
      • Surplus Other raw material
    • Surplus Others
  • About
  • Contact
  • Delivery Partner
  • Consumable Items
  • Electronic Items
  • Finished Good Parts / Aftermarket Products
  • Inspection Instruments
  • Machines
  • Maintenance Items / Spares
    • Electrical Spares
    • Mechanical Spares
  • Paints & Chemicals
  • Raw Material
    • Ferrous Raw Material
    • Non Ferrous Material
    • Plastic Raw Material
    • Rubber Raw Material
    • Other Raw Material
  • Scrap
  • Others
Wishlist 0
Log in / Sign up
Return to previous page
Home

Cart

Shopping cart Checkout Order status
Continue shopping “Spillage Tray ,Location :- Pune (Maharashtra)” has been added to your cart.
Continue shopping “ALLEN BRAD. PLC – MRLOGIX ( 1762-IQ32T ) ALLEN BRADLEY MICROLOGIX PLC MODEL:- 1762-IQ32T LOCATION:- LUDHIANA” has been added to your cart.
Continue shopping “CEAT TYRE-10.00R20 WINSUPER X3-D TT 16PR” has been added to your cart.
Continue shopping “ALLEN BRAD. PLC – MRLOGIX ( 1762-IQ8 ) MICROLOGIX 1200 8 POINT 24VDC INPUT MOD. MAKE- ALLEN BRADLEY MODEL- 1762-IQ8 LOCATION:- LUDHIANA” has been added to your cart.
Continue shopping “TWO WHEELER FOOT REST SUZUKI GIXXER PVC 50 HRC LOCATION- DELHI, NCR” has been added to your cart.
Product Price SKU Quantity Subtotal
FOUR WHEELER L- CONNECTOR RENAULT/NISSAN (SIZE- M21XM1.25); LOCATION- DELHI, NCR
Vendor:

Bony Polymers

× ₹14.00
Subtotal: ₹14.00
Remove
₹14.00
₹14.00
ALLEN BRAD. PLC - MRLOGIX ( 1762-OB32T ) ALLEN BRADLEY PLC MODULE MODEL:- 1762-OB32T LOCATION:- DELHI, NCR
Vendor:

Wishtroop

× ₹28,769.34
Subtotal: ₹28,769.34
Remove
₹28,769.34
₹28,769.34
FOUR- WHEELER DISC BRAKE PAD FRONT HM AMBASSADOR CLASSIC (ISSUZU) / CONTESSA SG-3100HM211 (LOCATION :- NCR)
Vendor:

Supergrip Friction Products

× ₹846.00
SKU: four-wheeler-disc-brake-pad-front-hm-ambassador-classic-issuzu-contessa-sg-3100hm211-location-ncr
Subtotal: ₹846.00
Remove
₹846.00 four-wheeler-disc-brake-pad-front-hm-ambassador-classic-issuzu-contessa-sg-3100hm211-location-ncr
₹846.00
FOUR- WHEELER DISC BRAKE PAD FRONT ASHOKLEYLAND DOST (SG-2138) HM211 (LOCATION :- NCR)
Vendor:

Supergrip Friction Products

× ₹905.00
Subtotal: ₹1,810.00
Remove
₹905.00
₹1,810.00
FOUR- WHEELER DISC BRAKE PAD FRONT FORCE TRUMP 15 (SG-1100)HM211 (LOCATION :- NCR)
Vendor:

Supergrip Friction Products

× ₹447.00
SKU: four-wheeler-disc-brake-pad-front-force-trump-15-sg-1100hm211-location-ncr
Subtotal: ₹447.00
Remove
₹447.00 four-wheeler-disc-brake-pad-front-force-trump-15-sg-1100hm211-location-ncr
₹447.00
FOUR- WHEELER DISC BRAKE PAD FRONT DAEWOO NEXIA (SG-2118)HM211 (LOCATION :- NCR)
Vendor:

Supergrip Friction Products

× ₹1,127.00
SKU: four-wheeler-disc-brake-pad-front-daewoo-nexia-sg-2118hm211-location-ncr
Subtotal: ₹2,254.00
Remove
₹1,127.00 four-wheeler-disc-brake-pad-front-daewoo-nexia-sg-2118hm211-location-ncr
₹2,254.00
FOUR- WHEELER DISC BRAKE PAD FRONT FORCE TRUMP 40 (SG-2138)HM211 (LOCATION :- NCR)
Vendor:

Supergrip Friction Products

× ₹905.00
SKU: four-wheeler-disc-brake-pad-front-force-trump-40-sg-2138hm211-location-ncr
Subtotal: ₹905.00
Remove
₹905.00 four-wheeler-disc-brake-pad-front-force-trump-40-sg-2138hm211-location-ncr
₹905.00
FOUR- WHEELER DISC BRAKE PAD FRONT FORCE TEMPO TRAVELLER 26 / 3050 / 3350 / 3700 / 4020 / CRUISER CLASSIC SG-1113HM211 (LOCATION :- NCR)
Vendor:

Supergrip Friction Products

× ₹1,204.00
SKU: four-wheeler-disc-brake-pad-front-force-tempo-traveller-26-3050-3350-3700-4020-cruiser-classic-sg-1113hm211-location-ncr
Subtotal: ₹1,204.00
Remove
₹1,204.00 four-wheeler-disc-brake-pad-front-force-tempo-traveller-26-3050-3350-3700-4020-cruiser-classic-sg-1113hm211-location-ncr
₹1,204.00
FOUR- WHEELER DISC BRAKE PAD FRONT DATSUN GO (SG-2189)HM211 (LOCATION :- NCR)
Vendor:

Supergrip Friction Products

× ₹1,020.00
SKU: four-wheeler-disc-brake-pad-front-datsun-go-sg-2189hm211-location-ncr
Subtotal: ₹1,020.00
Remove
₹1,020.00 four-wheeler-disc-brake-pad-front-datsun-go-sg-2189hm211-location-ncr
₹1,020.00
FOUR- WHEELER DISC BRAKE PAD FRONT GM CHEVROLET ENJOY SG-4103HM211 (LOCATION :- NCR)
Vendor:

Supergrip Friction Products

× ₹1,142.00
SKU: four-wheeler-disc-brake-pad-front-gm-chevrolet-enjoy-sg-4103hm211-location-ncr
Subtotal: ₹1,142.00
Remove
₹1,142.00 four-wheeler-disc-brake-pad-front-gm-chevrolet-enjoy-sg-4103hm211-location-ncr
₹1,142.00
FOUR- WHEELER DISC BRAKE PAD FRONT FORD ENDEAVOUR (TYPE I) SG-2120HM211 (LOCATION :- NCR)
Vendor:

Supergrip Friction Products

× ₹1,529.00
SKU: four-wheeler-disc-brake-pad-front-ford-endeavour-type-i-sg-2120hm211-location-ncr
Subtotal: ₹1,529.00
Remove
₹1,529.00 four-wheeler-disc-brake-pad-front-ford-endeavour-type-i-sg-2120hm211-location-ncr
₹1,529.00
FOUR- WHEELER DISC BRAKE PAD FRONT FORD ECOSPORT SG-3106HM211 (LOCATION :- NCR)
Vendor:

Supergrip Friction Products

× ₹1,529.00
SKU: four-wheeler-disc-brake-pad-front-ford-ecosport-sg-3106hm211-location-ncr
Subtotal: ₹1,529.00
Remove
₹1,529.00 four-wheeler-disc-brake-pad-front-ford-ecosport-sg-3106hm211-location-ncr
₹1,529.00
MASTER BATCH BLACK N305-25 KG PER BAG-RS. 395/KG
Vendor:
× ₹9,868.94
SKU: 3
Subtotal: ₹9,868.94
Remove
₹9,868.94 3
₹9,868.94
DELRIN 100P, BLACK DUPONT MAKE-25 KG PER BAG-Rs.230/KG
Vendor:
× ₹5,743.66
SKU: delrin-100p-black-dupont-make-25-kg-per-bag-rs-230-kg
Subtotal: ₹5,743.66
Remove
₹5,743.66 delrin-100p-black-dupont-make-25-kg-per-bag-rs-230-kg
₹5,743.66
RUBBER COMPOUND TPE 60 BLACK-25 KG PER BAG-Rs.250.50 PER KG
Vendor:
× ₹6,268.62
SKU: rubber-compound-tpe-60-black-25-kg-per-bag-rs-250-50-per-kg
Subtotal: ₹6,268.62
Remove
₹6,268.62 rubber-compound-tpe-60-black-25-kg-per-bag-rs-250-50-per-kg
₹6,268.62
FOUR- WHEELER DISC BRAKE PAD FRONT FIAT PUNTO UNO DIESEL (TYPE II) / PALIO (TYPE II) (SG-1103)HM211 (LOCATION :- NCR)
Vendor:

Supergrip Friction Products

× ₹896.00
SKU: four-wheeler-disc-brake-pad-front-fiat-punto-uno-diesel-type-ii-palio-type-ii-sg-1103hm211-location-ncr
Subtotal: ₹896.00
Remove
₹896.00 four-wheeler-disc-brake-pad-front-fiat-punto-uno-diesel-type-ii-palio-type-ii-sg-1103hm211-location-ncr
₹896.00
COMPOUND A1800N MAKE MITSUBISHI-25KG PER BAG- Rs.1623/Kg
Vendor:
× ₹40,575.60
SKU: compound-a1800n-make-mitsubishi-25kg-per-bag-rs-1623-kg
Subtotal: ₹40,575.60
Remove
₹40,575.60 compound-a1800n-make-mitsubishi-25kg-per-bag-rs-1623-kg
₹40,575.60
ACM RUBBER RAW MATERIAL/Noxtite PA402l
Vendor:
1 × ₹736,000.00
SKU: 1600
Subtotal: ₹736,000.00
Remove
₹736,000.00 1600 1 ₹736,000.00
ASA LURAN S777K BLACK-25 KG PER BAG-RS.280/KG
Vendor:
× ₹6,988.85
Subtotal: ₹6,988.85
Remove
₹6,988.85
₹6,988.85
PVC COMPOUND DYGV - 60 BLK-25 KG PER BAG-Rs.176.50/KG
Vendor:
× ₹4,412.00
SKU: pvc-compound-dygv-60-blk-25-kg-per-bag-rs-176-50-kg
Subtotal: ₹4,412.00
Remove
₹4,412.00 pvc-compound-dygv-60-blk-25-kg-per-bag-rs-176-50-kg
₹4,412.00
DURETHAN B 30 S 000000 PA6 (LANXESS)-25 KG PER BAG-Rs. 205/KG
Vendor:
× ₹5,122.13
SKU: durethan-b-30-s-000000-pa6-lanxess-25-kg-per-bag-rs-205-kg
Subtotal: ₹5,122.13
Remove
₹5,122.13 durethan-b-30-s-000000-pa6-lanxess-25-kg-per-bag-rs-205-kg
₹5,122.13
FOUR- WHEELER DISC BRAKE PAD REAR GM CHEVROLET CRUZE SG-1142HM211 (LOCATION :- NCR)
Vendor:

Supergrip Friction Products

× ₹958.00
SKU: four-wheeler-disc-brake-pad-rear-gm-chevrolet-cruze-sg-1142hm211-location-ncr
Subtotal: ₹958.00
Remove
₹958.00 four-wheeler-disc-brake-pad-rear-gm-chevrolet-cruze-sg-1142hm211-location-ncr
₹958.00
FOUR- WHEELER DISC BRAKE PAD FRONT GM CHEVROLET CRUZE SG-2161HM211 (LOCATION :- NCR)
Vendor:

Supergrip Friction Products

× ₹1,457.00
SKU: four-wheeler-disc-brake-pad-front-gm-chevrolet-cruze-sg-2161hm211-location-ncr
Subtotal: ₹1,457.00
Remove
₹1,457.00 four-wheeler-disc-brake-pad-front-gm-chevrolet-cruze-sg-2161hm211-location-ncr
₹1,457.00
FOUR- WHEELER DISC BRAKE PAD FRONT HONDA ACCORD (TYPE I) SG-2131HM211 (LOCATION :- NCR)
Vendor:

Supergrip Friction Products

× ₹1,405.00
SKU: four-wheeler-disc-brake-pad-front-honda-accord-type-i-sg-2131hm211-location-ncr
Subtotal: ₹1,405.00
Remove
₹1,405.00 four-wheeler-disc-brake-pad-front-honda-accord-type-i-sg-2131hm211-location-ncr
₹1,405.00
FOUR- WHEELER SURGE TANK/COOLANT TANK/DEGASING TANK MARUTI SUZUKI IGNIS DIESEL (LOCATION :- DELHI,NCR)
Vendor:

Bony Polymers

× ₹660.00
Subtotal: ₹660.00
Remove
₹660.00
₹660.00
FOUR WHEELER Y- CONNECTOR RENAULT/NISSAN (SIZE- M22XM19); LOCATION- DELHI, NCR
Vendor:

Bony Polymers

× ₹17.00
SKU: four-wheeler-y-connector-renault-nissan-size-m22xm19-location-delhi-ncr
Subtotal: ₹17.00
Remove
₹17.00 four-wheeler-y-connector-renault-nissan-size-m22xm19-location-delhi-ncr
₹17.00
Spill Cont W TOP DSCP-SL4(1227)-YELLOW L1270 X W1270 X H200
Spillage Tray ,Location :- Pune (Maharashtra)
Vendor:

Patil Industries

1 × ₹15,999.00
SKU: spillage-tray-location-pune-maharashtra
Subtotal: ₹15,999.00
Remove
₹15,999.00 spillage-tray-location-pune-maharashtra 1 ₹15,999.00
ALLEN BRAD. PLC - MRLOGIX ( 1762-IQ32T ) ALLEN BRADLEY MICROLOGIX PLC MODEL:- 1762-IQ32T LOCATION:- LUDHIANA
Vendor:

nexusinc.in

× ₹20,175.92
Subtotal: ₹20,175.92
Remove
₹20,175.92
₹20,175.92
CEAT TYRE-10.00R20 WINSUPER X3-D TT 16PR
Vendor:
× ₹26,500.00
SKU: 4
Subtotal: ₹26,500.00
Remove
₹26,500.00 4
₹26,500.00
ALLEN BRAD. PLC - MRLOGIX ( 1762-IQ8 ) MICROLOGIX 1200 8 POINT 24VDC INPUT MOD. MAKE- ALLEN BRADLEY MODEL- 1762-IQ8 LOCATION:- LUDHIANA
Vendor:

nexusinc.in

× ₹10,539.50
Subtotal: ₹10,539.50
Remove
₹10,539.50
₹10,539.50
TWO WHEELER FOOT REST SUZUKI GIXXER PVC 50 HRC LOCATION- DELHI, NCR
Vendor:

Bony Polymers

× ₹30.00
SKU: two-wheeler-foot-rest-suzuki-gixxer-pvc-50-hrc-location-delhi-ncr
Subtotal: ₹30.00
Remove
₹30.00 two-wheeler-foot-rest-suzuki-gixxer-pvc-50-hrc-location-delhi-ncr
₹30.00
Clear shopping cart

Cart totals

Subtotal ₹935,086.56
Total ₹935,086.56
Proceed to checkout Continue shopping

Delivery charges

Please note that delivery charges are not included and will be charged based on actual.

Twitter Linkedin Whatsapp

Get the latest deals and more.

  • Information

    • About

    • Contact

    • Policies

    • Terms&Condition

  • My Account

    • My account

    • Order history

    • Track order

  • Best Deals

    • Consumable items

    • Electronic items

    • Inspection instruments

  • Top Categories

    • Machines

    • Maintenance items / Spares

    • Paints & Chemicals

  • Promotions

    • Raw material

    • Scrap

    • Others

customer-service

Need help? Call us: +91 95184 70352

Monday - Saturday: 09:00 - 18:00

Send Message

Copyright © 2023 | Opt2Deal | All rights reserved.

Home
Shop
Sign in
Contact us